Price ₹
5,800.00
| General Details: | |
| Material | Aluminium |
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Charging time: | 3-4H |
| Voltage | 220V AC |
| Waterproof rate | IP65 |
| Size | 130*110*260mm |
| Recommended Order Quantity | 10 Piece |
Price ₹
5,000.00
| General Details: | |
| Power | 100W |
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Lumens: | 2400Lumens |
| IP: | IP 65 |
| Battery | 6 x 18650 Li-ion Batteries |
| Input | 90-240V AC |
Price ₹
5,500.00
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Battery Life: | 500 charge cycles |
| IP: | 65 |
| Battery | 6 x 18650 Li-ion Batteries |
| Input: | 90-240V AC |
| Power: | 100W |
| Recommended Order Quantity | 10 Piece |
Price ₹
6,000.00
| General Details: | |
| Power | 100W |
| Lighting Color | Pure White |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Outdoor |
| Input Voltage | 5 |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Warranty | 1year offsite |
| Battery Type | Lithium iron phosphate |
| Recommended Order Quantity | 5 |
Price ₹
4,000.00
| General Details: | |
| Wattage | 50W |
| Material | ABS |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Size | 19 x 12.5 cm |
| Brightness | 2400 Lumen |
| Modes | Low White light |
| Package Size | About 13.5 x 13.5 x 15 cm |
Price ₹
900.00
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Power(W) | 10 W |
| Applications | Work |
| Input Voltage(V) | 100-240V AC |
| Light type | COB + Blue & Red light |
| Modes | Strong |
| Size | 17.1 x 4.5 x 13.1cm |
| Switch | Push button |
Price ₹
5,600.00
| General Details: | |
| Power | 100W |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Colour | Black and Yellow |
| Lifespan | 50 |
| Body Material | Aluminium Alloy LED |
| AC Output | 4.2V DC/1A |
| Battery | 6 x 18650 Li-ion Batteries |
| Battery Life | 500 charge cycles |
| Input | 90-240V |
| Light angle | 120 deg C |
| Lumens | 2400 Lumens |
| Package included | 1 x Work Light 1 x charger |
| Size | 23 x 19 x 16 cm |
| Switch | Click Switch |
Price ₹
5,500.00
| General Details: | |
| Power | 50W |
| Lighting Color | Pure White |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Outdoor |
| Input Voltage | 5 |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Certification | CE |
| Body Material | ABS |
| Led Model | SANAN |
| Warranty | 2Yesr |
| Luminous Flux | 1200lm |
| Battery Type | Lithium iron phosphate |
| Lumen | 1200lm |
| Working Temp | 6000-6500K |
| Operating Voltage | 5v |
| Temperature | 6000-6500K |
| Available Watts | 50W |
| Color Temperature | white |
| Dimension Millimeter | 33x23.5x9CM |
| Number Of Bulbs | 76 |
| Recommended Order Quantity | 5 Piece |
Price ₹
3,500.00
| General Details: | |
| Input Voltage | 100-240 V/AC |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Lumens | 900 Lumens |
| Charging time | 5 hrs |
| Working time | Greater than 4 hrs |
| Battery | 7.4V |
| Dimension | 230 x 172 x 113 mm |
| Weight | 1.7 kg |
| Body Color | Black and Yellow |
Price ₹
3,500.00
| General Details: | |
| Lighting Color | wight |
| Usage/Application | All Mediume Socket Lamp |
| Input Voltage | 3.7V each |
| Others: | |
| Lumens | 2700 |
| Features | 2-way switching |
| Usage/Applications | Rechargeable Flood Light |
| Color | Black & Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
| Recommended Order Quantity | 1 |
Price ₹
3,200.00
| General Details: | |
| Wattage | 20W |
| Power | 230V |
| Lighting Color | White |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Warehouse |
| Input Voltage | 230V |
| Others: | |
| Model Name/Number | 30W |
| Brand | Hesham |
| Beam Angle | 30W |
| IP Rating | IP67 |
| Voltage | 110-240V |
| Led Model | 30W |
| Body Material | Aluminum |
| Warranty | 1 Year Offsite Warranty |
| Features | 6000-6500K |
| Luminous Flux | 2400LM |
| Battery Type | Li-on Battery(3AAA) |
| Lumen | 2000 |
| Casting Weight | 3KG |
| Total Weight | 3 |
| Certification | ISO |
| Install Style | Easy |
| Operating Voltage | 230V |
| Temperature | 6000-6500K |
| Nominal Voltage | 230V |
| Available Watts | 30W |
| Color Temperature | White |
| Item Code | 033F |
| Country of Origin | Made in India |
| Protection Rating | IP65 |
| Recommended Order Quantity | 1 Number |
Price ₹
3,000.00
| General Details: | |
| Power | 30W |
| Lighting Color | Cool White |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Lumen | 1000-2400 LM |
| Charging Time | 8 Hrs |
| Operating time | 3-6 Hrs |
| Package Contents | 1 x Rechargeable LED Floodlight |
| Battery Type | 18650 |
| Package weight | 1 kg |
| Waterproof | IP65 |
| Body Color | Black And Yellow |
| Body Material | Aluminum Alloy |
| Light Source | XM-L T6 LED |
| Lighting Distance | 200-500 m |
| Voltage | 3.7V each |
| Powered | 3 x 18650 battery |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
2,100.00
| General Details: | |
| Power | 10 W |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Certification | ISO |
| Weight | 400 gm |
| Battery | 3.7v2 |
| Size | 17.1 x 4.5 x 13.1 cm |
| Feature | USB Charging |
Price ₹
8,000.00
| General Details: | |
| Input Voltage | 90-305 VAC / 127-431 VDC |
| Others: | |
| Dimension | 300X202X332 mm |
| Weight | 6.3 Kg |
| Output Voltage | 36 VDC |
| Cable Diameter | 8 mm-14 mm |
| Screw Thread | G3/4 |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
| Anti corrosion grade | WF2 |
Price ₹
12,500.00
| Others: | |
| Certification | ISI |
| Color | Black |
| Brand | Hesham |
| Size/Dimension | 151x131x272 |
| Weight | 1.5KG |
| Charging Voltage | 100-240AC |
Price ₹
5,500.00
| General Details: | |
| Power | 27W/15W |
| Lighting Color | Pure white |
| Usage/Application | Indoor & outdoor |
| Others: | |
| Model Name/Number | 27W |
| Brand | Hesham |
| Beam Angle | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Magnetic Base LED light |
| Base Type | Magnet |
| Recommended Order Quantity | 1 |
Price ₹
17,999.00
| Others: | |
| Weight | 1.5 kg |
| Effective Range | 600 m |
| Light Output | 810 lumes |
| Runtime | 7-13 |
| Rated Voltage | 10.8 VDC |
| Service Life Of Bulb | 100 |
| Rated Capacity | 4.4 Ah |
| Recharge Time | 6 hr |
| Battery Recharge Cycle | 1000 times |
| Dimension | 151 x 131 x 272 mm |
| Rated Power | 3 x 3 W |
| Charging Voltage | 100-240 VAC |
| Recommended Order Quantity | 10 |
Price ₹
950.00
| General Details: | |
| Power | 18 W |
| Others: | |
| IP Rating | IP67 |
| Color Temperature | 6500-7000 K |
| Brand | Hesham |
| Brightness | 1260 Lumens |
| Voltage | 10-30 V DC |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Housing Material | Die-Cast Aluminum |
Price ₹
5,500.00
| General Details: | |
| Wattage | 30 W |
| Material | ABS |
| Others: | |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 12V |
| Model Number | TL-RLF-30W-COB |
| Usage | RECHARGEABLE LED FLOOD LIGHT |
Price ₹
99,000.00
| General Details: | |
| Wattage | 108 W |
| Lighting Color | Cold White |
| Usage/Application | Construction Site |
| Others: | |
| Body Material | Aluminum Alloy |
| Brand | Hesham |
| Source | 108 LED |
| Height | 2.7 M |
| Time | 5.5H/ 8H/ 21H Charging |
| Lumens | 10000 lumens |
| Battery | 12V |
| Working Lifetime | 100000 Hour |
| Recommended Order Quantity | 1 |
if you are interested, please fill the below details: