Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Material | Aluminium |
| Voltage | 12V |
| Usage/Application | Diesel |
| Others: | |
| Fuel Type | Diesel |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | RED |
Price ₹
87,321.00
| General Details: | |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | pump system along with mechanical |
| Power | 1/7HP |
| Voltage | 220 |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Brand | GROZ |
| Model Name/Number | 12V |
| Series | Platform Scale |
| Type | Steel |
| Size | 75 lpm |
| Automation Grade | A |
| Powder Coated Body | steel |
| Display Type | MANUAL METER |
| Features | Cast Iron |
| Color | Black |
| Division | 864 mm |
| Frequency | 120 |
| Ip Rating | anti static hose |
| Operating Temperature | 12 |
| Power Source | DC |
| Battery Charger | 1 Days |
| Class | A |
| Design | Circle |
| Total Weight | 20 |
| Warranty | 1 year |
| Weighing Capacity Kg | 30amp |
| Recommended Order Quantity | 2 Set |
Price ₹
13,500.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Diesel |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Flow range | 70lpm |
| Operating Pressure | 50 PSI / 3.5 bar |
| Accuracy | 99% |
| Readout | 4 digit Subtotal 8 digit Total |
| Precision | +/-1% |
Price ₹
10,500.00
| General Details: | |
| Max Flow Rate | 70LPM |
| Pressure | -0.1 |
| Voltage | 12V Dc/24V DC |
| Usage/Application | Petrol |
| Others: | |
| Model Name/Number | HIS-FTP-DC-70LPM |
| Fuel Type | Diesel |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | Black |
| Motor Voltage | 12V |
| Weight | 7KG |
| Warranty | Tested |
if you are interested, please fill the below details: