Price ₹
4,500.00
| General Details: | |
| Color | RED |
| Usage/Application | Seat belt |
| Material | ABS+PC |
| Others: | |
| Model Name/Number | HIS-FLWS-005A |
| Brand | Hesham |
| Alarm sound | Please Buckle UP Belt / Customised |
| Voltage | 10-80 VDC |
| LED | 15W |
| Visibility | Up to 500 M |
| Recommended Order Quantity | 1 |
Price ₹
15,000.00
| General Details: | |
| Caddy | Fork |
| Color | Yellow/ Black |
| Size | 175 x 70 mm |
| Usage/Application | Fork Safety Lifting |
| Material | MS |
| Is It Portable | Portable |
| Others: | |
| Part Required | Forks |
| Model Name/Number | (HIS-FLWS-043) |
| Brand | Hesham |
| Weight | 19 kg |
| Surface Treatment | Powder Coated |
| Recommended Order Quantity | 10 |
Price ₹
4,000.00
| General Details: | |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Polyester |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Item Code | HIS-FLWS-005D |
| Packaging Type | Cartoon |
| Weight | 300 gm |
| Buckle Length | 6 To 9 Inch |
| Pack Type | Box |
Price ₹
70,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Forklift |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Type | Forklift Calling System |
| Model Name/Number | HIS-FLWS-035 |
| No Of Remote | 4 |
| Alarm Range | 100-1000M |
| Country of Origin | Made in India |
Price ₹
4,500.00
| General Details: | |
| Color | Black |
| Usage/Application | Forklift |
| Material | Aluminum |
| Others: | |
| Part Required | Fork |
| Model Name/Number | HIS-FLWS-002B |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Price ₹
3,500.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Body Material | Aluminium |
| Power | 10-80V DC |
| Lighting Color | RED |
| Certification | CE |
| Brand | Hesham |
| Country of Origin | Made in India |
Price ₹
6,000.00
| General Details: | |
| Color | Black |
| Usage/Application | Forklift |
| Others: | |
| Model Name/Number | HIS-FLWS-016 |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 30 |
| IP Rating | IP67 |
| Brand | Hesham |
| Input Voltage | 10-80V |
| Lighting Color | RED |
if you are interested, please fill the below details: