Price ₹
27,000.00
| General Details: | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Others: | |
| Model Name/Number | HIS-Q-COM/70LPM |
| Display Type | Digital |
| Max Flow Rate | HIS-Q-COM/70LPM |
| Voltage | 12V DC |
| product | HIS-Q-COM/70LPM |
Price ₹
26,000.00
| General Details: | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Others: | |
| Model Name/Number | 40LPM |
| Display Type | Mannual |
| Brand | HESHAM |
| Max Flow Rate | 40LPM |
| Power Source | 12V DC |
| Voltage | 12V DC |
| product | Diesel Transfer Full Kit |
Price ₹
10,500.00
| General Details: | |
| Flow | 60LPM |
| Country Of Origin | Made in India |
| Model | HIS-70 |
| Head | 15m |
| Others: | |
| Model Name/Number | YB - 70 |
| Pressure | 24v |
| Display Type | Digital |
| Brand | Hesham |
| Suction | 3M |
| Application | Diesel/oil |
| A M P | 10.8A |
| Voltage | DC 24V/12V |
| DC | 12V |
| speed | 3500rpm |
| Cable | 2MTR |
| pump | 70LPM |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
40,000.00
| General Details: | |
| Head | 5 m |
| Others: | |
| Max Flow Rate | 40-70 L/min |
| Material | Metal |
| Current | 12V /24V /220V AC |
| Inlet And Outlet | 3/4" |
| Voltage | 12 V |
| Capacity | 40 L/min |
| Application | Forklift |
Price ₹
30,000.00
| General Details: | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Others: | |
| Model Name/Number | 70LPM OGM Full Kit |
| Pressure | -0.1 |
| Display Type | Mannual |
| Brand | Hesham |
| LPM | 70LPM |
| Usage | Diesel Fuel Transfer Pump |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
5,500.00
| Others: | |
| Self priming | 3 m |
| Power cord | 1.8 m |
| Current draw | 12 amp max |
| Voltage | 12 V |
| Application | Forklift |
| Duty Cycle | 30 min |
| Pressure | 43.5 psi |
| Inlet And Outlet | 19 mm inside diameter 25 mm outside diameter |
| Weight | 3.5 kg |
| Power | 155 W |
| Max rate | 40 L/min |
| Vertical head | 10 m |
| Max sucking depth | 5 m |
Price ₹
27,000.00
| General Details: | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Model Name/Number | OGM Full Kit |
| Fuel Type | Diesel |
| Max Flow Rate | 70LPM |
| Voltage | 12V |
| Pressure | -0.1 |
| Automation Grade | Manual |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box Packing |
| Power | 12V DC |
| Weight | 25KG |
| Warranty | Tested |
| I Deal In | New Only |
| Display Type | Mannual |
| LPM | 70 |
Price ₹
16,317.00
| Others: | |
| Model Name/Number | CDP |
| Brand | GROZ |
| Display Type | Electronic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Steel |
| Voltage | 220V AC |
| Recommended Order Quantity | 3 Piece |
Price ₹
6,000.00
| General Details: | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Others: | |
| Model Name/Number | 40LPM |
| Pressure | -0.1 |
| Display Type | DC12V Mannual |
| Brand | Hesham |
| Cable | 2MTR |
| Pump | 40LPM |
| Usage | Diesel transfer pump |
| Recommended Order Quantity | 2 Piece |
Price ₹
30,000.00
| Others: | |
| Max Flow Rate | 70LPM |
| Model Name/Number | OGM |
| Pressure | -0.1 |
| Display Type | Digital |
| Brand | IMPORTED |
| Warranty | TESTED WARRANTY |
| Question | 20kg |
| Usage | Diesel Fuel Transfer Pump |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
58,000.00
| General Details: | |
| Head | 5 meters |
| Others: | |
| Max Flow Rate | 2900rpm |
| Voltage | 220V 50HZ |
| Pressure | 3.5mpa |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Automatic AdBlue Filling Machine |
| Brand | EverBule |
| Model Name/Number | IBC-DIS01 |
| Fuel Type | Adblue |
Price ₹
23,608.00
| General Details: | |
| Head | 0-5 m |
| Others: | |
| Brand | GROZ |
| Model Name/Number | EDP/12M/ST |
| Display Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Fuel Type | Diesel |
| Material | Steel |
| Capacity | 18 |
Price ₹
58,093.00
| Others: | |
| Display Type | Analog |
| Capacity | 15-75 LPM |
| I Deal In | New Only |
| Brand | GROZ |
| Length | 3.6m |
| Pump | Diesel Refilling |
| Recommended Order Quantity | 3 PIECE |
Price ₹
40,000.00
| General Details: | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Others: | |
| Usage/Application | DIF/Urea/Adblue |
| Fuel Type | Adblue |
| Voltage | 230V |
| Brand | HESHAM |
| Automation Grade | Automatic |
Price ₹
30,000.00
| General Details: | |
| Country Of Origin | Made in India |
| Others: | |
| Display Type | Electronic |
| Brand | HESHAM |
| Max Flow Rate | 70LPM |
| Power Source | 220V AC |
| Voltage | 220V AC |
| Inlet or Outlet: | 3/4" or 1" threaded |
| Nozzle | Automatic Nozzle |
| Usage | Diesel Fuel Transfer Pump |
if you are interested, please fill the below details: