Price ₹
8,800.00
| General Details: | |
| Packaging Type | BOX |
| Usage/Application | Forklift Arc Light Pedestrian Safety |
| Color | Red |
| Diameter | 4"3"2" |
| Size | 4"3"2" |
| Material | Metel |
| Others: | |
| Part Required | Fork |
| Model Name/Number | HIS-FLWS-022 |
| Brand | Hesham |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Recommended Order Quantity | 10 Piece |
Price ₹
50,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | For advertising & safety purpose |
| Color | Black |
| Others: | |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminum |
| Power | 100W |
| Brand | Hesham |
| IP | 68 |
| Power: | 20/30/50/100 W LED |
| Brightness | 2000-4000Lumens |
Price ₹
1,50,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Road maintenance vehicle safety arrow light |
| Color | Yellow |
| Material | Metal |
| Others: | |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | 67 |
| Voltage | 12v |
| Light Source Power | 12v |
| Shape | arrow |
Price ₹
7,700.00
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Body Material | Plastic |
| Power | 30 W |
| Model Number | HIS-LED-FLWS-022 |
| Voltage | 10~80 VDC |
| Technique | LED |
| Working Temperature | -45 to 85 |
Price ₹
3,500.00
| General Details: | |
| Color | RED |
| Others: | |
| Voltage | 12-80V |
| Beam | Line Beam |
| Working Temperature | 85 deg |
| Brand | Hesham |
| Usages | Forklift Safety |
| Recommended Order Quantity | 10 Piece |
Price ₹
5,500.00
| General Details: | |
| Color | Red / Blue |
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Usages | Forklift Safety |
| Beam | Line |
| Weight | 230 gm |
| Brand | HESHAM |
Price ₹
3,500.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | RED |
| Certification | CE |
| IP Rating | 65 |
| Brand | Hesham |
| Country of Origin | Made in India |
Price ₹
4,500.00
| General Details: | |
| Color | Blue |
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Watt | 10W |
| Beam | Arrow |
| Weight | 230Gm |
| Brand | Hesham |
if you are interested, please fill the below details: