Hesham 230V Waterproof LED Rechargeable Food Light, IP Rating: IP67, Model Name/Number: 30W
Brand:
Others
Price ₹
3,200.00
₹3,200.00
| General Details: |
| Wattage | 20W |
| Power | 230V |
| Lighting Color | White |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Warehouse |
| Input Voltage | 230V |
| Others: |
| Model Name/Number | 30W |
| Brand | Hesham |
| Beam Angle | 30W |
| IP Rating | IP67 |
| Voltage | 110-240V |
| Led Model | 30W |
| Body Material | Aluminum |
| Warranty | 1 Year Offsite Warranty |
| Features | 6000-6500K |
| Luminous Flux | 2400LM |
| Battery Type | Li-on Battery(3AAA) |
| Lumen | 2000 |
| Casting Weight | 3KG |
| Total Weight | 3 |
| Certification | ISO |
| Install Style | Easy |
| Operating Voltage | 230V |
| Temperature | 6000-6500K |
| Nominal Voltage | 230V |
| Available Watts | 30W |
| Color Temperature | White |
| Item Code | 033F |
| Country of Origin | Made in India |
| Protection Rating | IP65 |
| Recommended Order Quantity | 1 Number |
view on aajjo.com