Price ₹
4,100.00
| General Details: | |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Hand Held Search Light |
| Voltage | 3.6 V |
| Others: | |
| Body Material | ABS |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 750 g |
Price ₹
2,800.00
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Size: | -200*95*140 mm |
| Weight: | -388 g |
| Waterproof: | -IP 31 |
| Modes: | -5 modes (High>Medium>Low>Strobe>SOS) |
| Material: | -ABS Plastic |
| Power | 10W+10W |
if you are interested, please fill the below details: