Price ₹
850.00
| General Details: | |
| Lighting Color | Cool White |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Battery Type | Rechargeable |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | ABS Plastic |
| Packing Type | Box |
| Back Up Time | 7 - 8 Hours |
Price ₹
6,000.00
| Others: | |
| Power | 15W |
| Usage/Applications | Rechargeable LED Work Light |
| Brand | Hesham |
| Power supply | 230 VAC |
| Charging time | 6 Hrs |
| Cover | PC lens |
| Weight | 0.9 kg |
| LED source | 3W Epistar LED x 5 Nos |
| usage | Rechargeable LED Work Light |
| Operating time | 3-5 Hrs |
Price ₹
2,600.00
| General Details: | |
| Lighting Color | Cool White |
| Others: | |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP54 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Shape | Round |
| Power Consumption | 6 W - 10 W |
| Brand | Hesham |
| Country of Origin | Made in India |
Price ₹
1,950.00
| General Details: | |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Search Light |
| Others: | |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminum |
| Battery Type | Li-on |
| Certification | ISI |
| Rechargeable | Yes |
| Warranty | 1 Year Offsite |
| Weight | 1KG |
| Switch Type | On/Off |
if you are interested, please fill the below details: