Price ₹
3,000.00
₹3,000.00
| General Details: | |
| Power | 30W |
| Lighting Color | Cool White |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Lumen | 1000-2400 LM |
| Charging Time | 8 Hrs |
| Operating time | 3-6 Hrs |
| Package Contents | 1 x Rechargeable LED Floodlight |
| Battery Type | 18650 |
| Package weight | 1 kg |
| Waterproof | IP65 |
| Body Color | Black And Yellow |
| Body Material | Aluminum Alloy |
| Light Source | XM-L T6 LED |
| Lighting Distance | 200-500 m |
| Voltage | 3.7V each |
| Powered | 3 x 18650 battery |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: