Price ₹
40,000.00
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Model Name/Number | HIS-FLWS-020 100W |
| Display Type | LED |
| Brightness | 100-40000 Lumens |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
| Power Supply | AC 230V |
| Application | Industrial/ Crane |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
54,999.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Aluminum |
| Others: | |
| We Can Deliver | Industrial Projects |
| Brand | Hesham |
| Model Name/Number | 100w |
| Type Of Construction Structure | Light Gauge Steel Construction |
Price ₹
55,000.00
| General Details: | |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Lighting Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Others: | |
| Body Material | Aluminium |
| Power | 100W |
| Wattage | 100 |
| Weight | 9kg |
| Luminous Flux Tolerance | 12000m |
Price ₹
55,000.00
| General Details: | |
| Material | Projector Light |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Weight | 8kg |
| Lumen | 8000-9000 |
| Indoor | 20 M |
| Source | CREE LED |
| Indoor bright light | 10 M |
| Distance: Full black | 30M |
| Display Type | LED |
| Color | Black |
| Power Supply | 230V AC |
Price ₹
50,000.00
| General Details: | |
| Lighting Color | Cool White |
| Lighting Type | Cree LED |
| Usage/Application | Overhead Crane Light |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Body Material | LED projector light |
| Color | White |
| Indoor bright light | 20M |
| Source | CREE LED |
| Lumens | 3000LM |
| Recommended Order Quantity | 1 Number |
if you are interested, please fill the below details: