Price ₹
9,600.00
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Battery Size | 3 x AAA |
| Mode | High / Low / Off |
| IP Rating | IP67 |
| Dimension | 80 x 50 x 45mm |
| Lumens | 216 |
| Run Time | 12hrs 12mins |
| Beam Distance | 75m |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
Price ₹
3,000.00
| General Details: | |
| Lighting Type | Head Lamp |
| Body Material | Hesham |
| Lighting Color | White |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Color | Black |
| Part Number | Universal Head Light |
| Recommended Order Quantity | 10 Piece |
Price ₹
3,500.00
| General Details: | |
| Material | 6063-t aluminum |
| Body Material | ABS plastic |
| Lighting Color | White |
| Others: | |
| Light Color | Cool White |
| Brand | Hesham |
| IP Rating | IP66 |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Voltage | 2.75 V |
| Usage | Headlamp |
Price ₹
950.00
| General Details: | |
| Power | 5W / 10W / 20W |
| Body Material | ABS Plastic Body |
| Usage/Application | Industry |
| Others: | |
| Type | Safety Helmet with light |
| Brand | Hesham |
| Weight | 200 gm |
| Battery | 18650 Li-ion Rechargeable Battery |
| Running Time | 12 Hours |
if you are interested, please fill the below details: