Price ₹
5,500.00
₹5,500.00
| General Details: | |
| Power | 50W |
| Lighting Color | Pure White |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Outdoor |
| Input Voltage | 5 |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Certification | CE |
| Body Material | ABS |
| Led Model | SANAN |
| Warranty | 2Yesr |
| Luminous Flux | 1200lm |
| Battery Type | Lithium iron phosphate |
| Lumen | 1200lm |
| Working Temp | 6000-6500K |
| Operating Voltage | 5v |
| Temperature | 6000-6500K |
| Available Watts | 50W |
| Color Temperature | white |
| Dimension Millimeter | 33x23.5x9CM |
| Number Of Bulbs | 76 |
| Recommended Order Quantity | 5 Piece |
| Delivery Time | 8-9days |
| Production Capacity | 10 |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: