Price ₹
5,600.00
₹5,600.00
| General Details: | |
| Power | 100W |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Colour | Black and Yellow |
| Lifespan | 50 |
| Body Material | Aluminium Alloy LED |
| AC Output | 4.2V DC/1A |
| Battery | 6 x 18650 Li-ion Batteries |
| Battery Life | 500 charge cycles |
| Input | 90-240V |
| Light angle | 120 deg C |
| Lumens | 2400 Lumens |
| Package included | 1 x Work Light 1 x charger |
| Size | 23 x 19 x 16 cm |
| Switch | Click Switch |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: