Price ₹
13,000.00
| General Details: | |
| Color | Red(White |
| Material | High aluminium alloy |
| Others: | |
| Weight | 1.5Kg |
| Available Operating Voltage | AC220V/cable |
| Lampshade | Polycarbonate PC |
| Effective light Source | >1600cd |
| Flash frequency | 15-60 min (adjustable) |
| Height | 30cm |
| Size | four-hole hole distance 13cm chassis diameter 15cm |
| Protective level: | IP65 |
| Rated Power | 10W-50W |
| Usage | LED AVIATION LIGHT |
Price ₹
15,000.00
| Others: | |
| Ip Rating | PC lampshaded |
| Type | Multi-layer addition illuminator life up to 100000 hours |
| Light Sensing Control | Turn Off during the day and turn on automatically at night. |
| Height | 10W |
| 45 | 60m |
Price ₹
9,500.00
| General Details: | |
| Voltage | 220V AC |
| Lighting Type | Flash(Adjustable) |
| Power | 10W-50W |
| Color | Red(White |
| Material | Aluminium alloy |
| Others: | |
| Frequency | 15-60 |
| Weight | 1.5 Kg |
| Usage | LED Aviation Light |
Price ₹
15,000.00
| General Details: | |
| Lighting Type | LED |
| Color | Red |
| Material | Aluminium alloy |
| Others: | |
| Solar Power | 5W-10W |
| System Voltage | 12v dc |
| Usage | Aviation Led Light Solar Warning Lamp |
Price ₹
6,500.00
| General Details: | |
| Lighting Type | Flash |
| Power | 10W |
| Color | Red |
| Material | Aluminium alloy |
| Others: | |
| Lamp Power | 100000 hours |
| Frequency | 15-60 |
| Usage | Rechargeable Flood Light |
if you are interested, please fill the below details: