Price ₹
45,000.00
| General Details: | |
| Meter | Digital |
| Switch | On/Off |
| Others: | |
| Country of Origin | Made in India |
| Flow | 70LPM |
| Usage | Diesel/oil/kerosin |
| Packing | Box |
| Voltage | 12V |
Price ₹
45,000.00
| Others: | |
| Display Type | Digital |
| Fuel Type | Diesel |
| Brand | Hesham |
| Accuracy | 1% |
| Warranty | Tested |
| Number Of Hoses | 1 |
| Voltage | 12V/24V/220V AC optional |
| Color | Red |
Price ₹
85,000.00
| General Details: | |
| Material | Metal |
| Flow Rate | 60LPM |
| Others: | |
| Display Type | Digital |
| Fuel Type | Kerosene |
| Brand | Hesham |
| Model Name/Number | HIS-FLWS-70LPM |
| Accuracy | -0.01 |
| Machine Type | Automatic |
| Warranty | Tested |
| Number Of Hoses | 4MTR 1" |
| Voltage | Dc |
| Color | White |
| Power | 12V |
| Flow Capacity | 60 |
| Number Of Heads | 15m |
| Weight | 50 |
| Hose Size | 3/4" |
| Nozzle Length | 1" |
| Density Kg M Cube | 50 |
| Pressure Bar | -0.1 |
| Hose Nozzle | 3/4" |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Recommended Order Quantity | 1 |
Price ₹
45,000.00
| Others: | |
| Max Flow Rate | 20-60L/MIN |
| Head | 6M |
| Country of Origin | Made in India |
| Nozzle | 3/4" |
| Outlet PIpe | 4M |
| Inlet Pipe | 2M |
| Power | 12V DC /230V AC |
Price ₹
85,000.00
| Others: | |
| Display Type | Digital |
| Fuel Type | Diesel |
| Accuracy | -0.01 |
| Machine Type | Automatic |
| Power Supply | 12V DC |
| Measurement Accuracy | +-0.1% |
| Inlet / Outlet Dia Pipe | 1 Inch |
| Pump Flow Rate | 70-90 LPM |
| Usage | Mobile Fuel Dispenser |
| Medium | Diesel |
if you are interested, please fill the below details: