Price ₹
2,900.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Reverse / Backup Alarm |
| Material | Nylon |
| Power | 15 W |
| Voltage | 12-80 V |
| Sound Level | 110dB |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Power Source | DC/Battery |
| Weight | 160 gm |
| Ip Rating | IP67 |
| Color | Black |
Price ₹
1,800.00
| General Details: | |
| Voltage | 220 V |
| Sound Level | 120 dB |
| Others: | |
| Conversion Time | Less than 0.3 seconds |
| Weight | 100 gm |
| Alarm Time | Above 100 minutes |
| Dimension | 100 x 54 x 24mm |
| Alarm Mode | Alarm automatically when there is phase missing or power failure |
| Brand | Hesham |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
if you are interested, please fill the below details: