Price ₹
11,000.00
| Others: | |
| Battery Life | Approximately 100 hours |
| Operating Temp And Humidity | 0 to 50 Degree C below 80%RH |
| Range | 2000W/m2 634Btu (ft 2 X h) |
| Resolution | 1W/ m2.1Btu/ (ft2xh) |
| Weight | 165 gm |
| Brand | TES |
| Model Number | 1333 |
| Display | LCD Display |
| Spectral Response | 400-1100 nm |
| Over Input | Display Shows |
| Sampling time | 0.4 seconds |
| Manu data memory and read | 99 sets |
| Auto data memory | 32000 sets TES-1333R |
| Battery | 4 pcs Size AAA batteries |
| Storage temp and Humidity | -10 to 60 deg C below 70% RH |
| Dimension | 111 x 64 x 34 mm |
if you are interested, please fill the below details: