Price ₹
17,999.00
₹17,999.00
| Others: | |
| Weight | 1.5 kg |
| Effective Range | 600 m |
| Light Output | 810 lumes |
| Runtime | 7-13 |
| Rated Voltage | 10.8 VDC |
| Service Life Of Bulb | 100 |
| Rated Capacity | 4.4 Ah |
| Recharge Time | 6 hr |
| Battery Recharge Cycle | 1000 times |
| Dimension | 151 x 131 x 272 mm |
| Rated Power | 3 x 3 W |
| Charging Voltage | 100-240 VAC |
| Recommended Order Quantity | 10 |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: