Price ₹
2,500.00
| General Details: | |
| Material | Cover - PC |
| Color | Amber |
| Usage/Application | Forklift and Hydra Crane |
| Others: | |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Hesham |
| Base | ABS |
| Diameter | 130mm*95mm |
| Height | 130mm |
| Ip Rating | IP 65 |
| Type | Flashing Pattern |
| Recommended Order Quantity | 1 |
Price ₹
1,900.00
| General Details: | |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Forklift |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Input Voltage | 10-110V DC |
| Lighting Type | Flashing |
| Body Material | Plastic |
| Lighting Color | Yellow |
| Wattage | 18 |
| Weight Fix | 250 Gm |
| Ip Rating | yes |
| Voltage | 10-110V DC |
Price ₹
8,500.00
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Body Material | Aluminium |
| Power Type | Battery |
| Lighting Color | Amber |
| Wattage | 24w |
| Voltage | 24v |
Price ₹
2,400.00
| General Details: | |
| Usage/Application | Forklift revolving light |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | ABS |
| Power Type | DC |
| Input Voltage | 10-80V |
| Lighting Color | Amber |
| Wattage | 20 |
| Weight Fix | 300gm |
| Voltage | DC |
| Country of Origin | Made in India |
| Recommended Order Quantity | 1 |
if you are interested, please fill the below details: