Price ₹
990.00
| Others: | |
| Brand | Diamond |
| Lighting Color | White |
| Lighting Type | LED |
| Certification | CE |
| Battery Type | Rechargeable |
| Body Material | ABS Body |
| Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 110-240 V |
| Recommended Order Quantity | 1 Unit |
Price ₹
2,500.00
| Others: | |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | White |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Price ₹
7,000.00
| Others: | |
| Power | 1 W |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 1 year |
| IP Rating | IP55 |
| Voltage | 3.6 V |
| Weight | 750 g |
| Brightness | 110 Lumens |
| Capacity | 4.5 Ah |
| LED Light Output | 3000 lux |
| Life of LED | 50 |
Price ₹
700.00
| Others: | |
| Power | 10W |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | Cob LED |
| Light Source | LED |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | ABS |
| IP Rating | IP66 |
| Certification | ISO |
| Lumens | 1000LM |
Price ₹
98,000.00
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | White |
| Wattage | 108 W |
| IP Rating | IP65 |
| Lumen Output | 10000 LM |
| Height | 1.6 M |
| Weight | 10.5 kg |
| Battery Life | 500 Cycles Mass |
| Battery Charging Time | 8H |
| Battery Burn Time Low | 21H |
| Recommended Order Quantity | 1 Number |
if you are interested, please fill the below details: