Price ₹
10,500.00
₹10,500.00
| General Details: | |
| Flow | 60LPM |
| Country Of Origin | Made in India |
| Model | HIS-70 |
| Head | 15m |
| Others: | |
| Model Name/Number | YB - 70 |
| Pressure | 24v |
| Display Type | Digital |
| Brand | Hesham |
| Suction | 3M |
| Application | Diesel/oil |
| A M P | 10.8A |
| Voltage | DC 24V/12V |
| DC | 12V |
| speed | 3500rpm |
| Cable | 2MTR |
| pump | 70LPM |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| Item Code | 70 |
| Delivery Time | 2-5 Days |
| Production Capacity | 70 |
| Packaging Details | BOX |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: