Price ₹
5,500.00
₹5,500.00
| Others: | |
| Self priming | 3 m |
| Power cord | 1.8 m |
| Current draw | 12 amp max |
| Voltage | 12 V |
| Application | Forklift |
| Duty Cycle | 30 min |
| Pressure | 43.5 psi |
| Inlet And Outlet | 19 mm inside diameter 25 mm outside diameter |
| Weight | 3.5 kg |
| Power | 155 W |
| Max rate | 40 L/min |
| Vertical head | 10 m |
| Max sucking depth | 5 m |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: