Price ₹
1,800.00
₹1,800.00
| General Details: | |
| Voltage | 220 V |
| Sound Level | 120 dB |
| Others: | |
| Conversion Time | Less than 0.3 seconds |
| Weight | 100 gm |
| Alarm Time | Above 100 minutes |
| Dimension | 100 x 54 x 24mm |
| Alarm Mode | Alarm automatically when there is phase missing or power failure |
| Brand | Hesham |
| Recommended Order Quantity | 1 Piece |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: