Price ₹
13,000.00
₹13,000.00
| General Details: | |
| Color | Red(White |
| Material | High aluminium alloy |
| Others: | |
| Weight | 1.5Kg |
| Available Operating Voltage | AC220V/cable |
| Lampshade | Polycarbonate PC |
| Effective light Source | >1600cd |
| Flash frequency | 15-60 min (adjustable) |
| Height | 30cm |
| Size | four-hole hole distance 13cm chassis diameter 15cm |
| Protective level: | IP65 |
| Rated Power | 10W-50W |
| Usage | LED AVIATION LIGHT |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: