Hesham Kerosene Printer Fuel Dispenser, -0.01, Model Name/Number: HIS-FLWS-70LPM
Brand:
Others
Price ₹
85,000.00
₹85,000.00
| General Details: |
| Material | Metal |
| Flow Rate | 60LPM |
| Others: |
| Display Type | Digital |
| Fuel Type | Kerosene |
| Brand | Hesham |
| Model Name/Number | HIS-FLWS-70LPM |
| Accuracy | -0.01 |
| Machine Type | Automatic |
| Warranty | Tested |
| Number Of Hoses | 4MTR 1" |
| Voltage | Dc |
| Color | White |
| Power | 12V |
| Flow Capacity | 60 |
| Number Of Heads | 15m |
| Weight | 50 |
| Hose Size | 3/4" |
| Nozzle Length | 1" |
| Density Kg M Cube | 50 |
| Pressure Bar | -0.1 |
| Hose Nozzle | 3/4" |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Recommended Order Quantity | 1 |
view on aajjo.com