Price ₹
1,500.00
₹1,500.00
| General Details: | |
| Dimension | 80 x 33 x 26 mm |
| Model | HIS-SL-001 |
| Material | PU |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Auto Light Control | Button |
| Weight | 40 g |
| Working Temperature | -20~+60 deg C |
| Charging Time | 3-4 hours |
| Battery Capacity | 500 mah |
| Rated Voltage | 3.7-4.2V |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: