Price ₹
4,500.00
₹4,500.00
| General Details: | |
| Material | PU glass Aluminium cast body |
| Usage/Application | Forklift Blue Arrow Warning Light |
| Others: | |
| Light Source | LED |
| Brand | Hesham |
| Voltage | 10-80 VDC |
| Model Number | HIS-LED-FLW-003 |
| Weight | 900 gm |
| Working Temperature | 10-80 deg C |
| Size | 140 x 65 x 90 mm |
| Temperature | - 40 to + 85 Overheat protection |
| Lumens | 250 - 600 Lumens |
| LEDs | 2 pcs x 5 W high intensity CREE LEDs |
| Applications | Forklift/ Overhead Crane warning Light |
| Power | 10 W |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: