Price ₹
3,000.00
₹3,000.00
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Capacity | 5200 mAh |
| Lighting Type | LED |
| Charging Time | 9 Hrs |
| Voltage | 3.7 V |
| Material | Aluminium |
| Surface Treatment | Hard Anodizing |
| Throw | 400 mtrs |
| Head Diameter | 72 mm |
| Color | Cool White |
| Body Diameter | 31 mm |
| Light Output | 48 |
| Length | 270 mm |
| Body Color | Black Finish Matt |
| Weight | 415 Grams(with Battery) |
| Charger Input | 110-220 V AC |
| Cable Length | 1 meter |
| Connector Pin | 3.5 mm Dia |
| Recommended Order Quantity | 15 Piece |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: