Price ₹
1,900.00
₹1,900.00
| Others: | |
| Weight | 150 gm |
| Color | Black |
| Spot Range | 500 m |
| Battery Charging Time | 2 to 6 hours |
| Battery Working Time | 9 to 11 hours |
| Battery Voltage | 3.7 V |
| Charger Input | AC 220 to 240 V |
| Charger Output | 5 V |
| Usage | Rechargeable Metal Torch |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Body Material | Hard aluminum alloy body |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Color | White |
| Brand | Hesham |
| Lighting Period | 5 hrs |
| Lighting Type | LED |
| Size | 130 x 30 mm |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: