Hesham Aluminium Alloy Rechargeable Intrinsically Safe Torch, White
Brand:
Others
Price ₹
15,000.00
₹15,000.00
| Others: |
| Body Material | Aluminium Alloy |
| Lighting Color | White |
| Type | Explosion Proof |
| Brand | Hesham |
| IP Rating | IP67 |
| Power | 1W |
| Lumen | 100 LM |
| Weight | 182.4 gm |
| Voltage | 4.2V |
| Light Mode | 3 Mode High |
| Body Color | Black |
| Battery | 18650 Rechargeable Battery |
| Charger | 100-240 VAC |
| Power Supply | 50 Hz |
| Explosion Proof mark | || 2G Ex. ib Zone 0/1/2 |
| Lens | Super Clean Glass |
| Reflector | Aluminum Alloy |
| Diameter | 33 mm |
| Height | 137.7 mm |
| Usage | Rechargeable Intrinsically Safe Torch |
| Recommended Order Quantity | 10 Piece |
view on aajjo.com