Price ₹
2,200.00
₹2,200.00
| General Details: | |
| Wattage | 3 W |
| Material | Plastic moulded |
| Others: | |
| Running Time | 6-10 hr |
| Brightness | 450 lumens |
| Led Life | 1 |
| Weight | 130 g |
| Luminious Efficiency | 80-90 lumens per hour |
| Charging Period | 4-7 Hours |
| Protection | Waterproof IP65 as per EN standard |
| Warranty | 12 Months |
| Lighting Color | Cool White |
| Dimension | 200 x 36 x 29 mm |
| Battery Type | 2 No. AA Battery |
| Brand | Hesham |
| Mode | White Light 1 mode- Steady/Red 1 mode flashing/ Green 1 mode flashing |
Features:
Accessories Including:
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: