Price ₹
11,000.00
₹11,000.00
| General Details: | |
| Usage/Application | DIESEL |
| Material | Aluminum |
| Accuracy | 0.5% |
| Others: | |
| Brand | Hesham |
| Application Media | Oil |
| Display Type | Mannual |
| Packaging Type | Packing BOX |
| Flow Range | 20-300 LPM |
| Operating Pressure | -0.1 |
| Line Size | 1" |
| Model Name/Number | 70OGM |
| Displays Size | 5inch |
| Power | 12V |
| Voltage | 12V |
| Supply Voltage | 12V |
| Weight | 2.300KG |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
We are the leading supplier of Digital Flow Meter made available to our clients at competitive prices.
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: