Price ₹
7,000.00
₹7,000.00
| Others: | |
| Weight | 800 g |
| Nominal voltage | 3.7 V |
| Lighting time | Greater than 13 hr |
| Rated voltage | 4.2 V |
| Main light source | 600 mA/W |
| Auxiliary light source | 110 mA |
| Nos of battery cycle | Greater than 800 |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: