Price ₹
4,800.00
₹4,800.00
| General Details: | |
| Material | Aluminum |
| Power | 3 W |
| Others: | |
| Model Name/Number | HIS-LED-FLW-002 |
| Brand | Hesham |
| Input Voltage | 10-80 V |
| Warranty | 1 Year |
| Range | 5 to 7M |
| Mounting Bracket | Stainless Steel mounting kit |
| LED Qty | 2 |
| Size | 140 x 65 x 90 mm |
| Temperature | - 40 to + 85 Overheat protection (activates at +50) |
| Life span | 50000 hours above life |
| Current | 1.8A @ 12V |
| Lumens | 250-600 Lumens |
| Usage | Forklift Blue Spot Light |
| GST | 24AAGCH4299H1ZC |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | |
| Legal Status | Private Limited Company |
if you are interested, please fill the below details: